"Koşabiliyorken Koş" Projesi Kapsamında Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığının öncülüğünde başlatılan ve ülkemizde spor kültürünün yaygınlaştırılması, halkımızın sağlıklı ve bilinçli bir şekilde spor yapması amaçlanan “Koşabiliyorken Koş” projesi çerçevesinde sağlıklı yaşam yürüyüşü etkinliği yapıldı.

7 MAYIS 2018 / Ahmet ÖZEL
Vali Hakkı Teke Ormanında gerçekleştirilen yürüyüş etkinliğine; Vali Fahri Meral ve eşi Zehra Meral, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, daire müdürleri, kamu personeli ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüşün ardından, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri tarafından dart, okçuluk ve badminton gibi spor branşları vatandaşa tanıtılarak, antrenörler eşliğinde eğlenceli yarışmalar düzenlendi.
 
Sporun önemine değinen Vali Fahri Meral, sağlıklı yaşamak için toplumun tüm kesimleri tarafından düzenli olarak spor yapılması gerektiğini belirterek, proje çerçevesinde sporu toplumuzun tüm kesimlerine yaymak, halkımızın sağlıklı ve bilinçli bir şekilde spor yapmalarını teşvik etmek ve sağlıklı yeni nesillerin yetişmesine katkı sunabilmek için hayata geçirilen projeye gereken her türlü desteği vereceklerini ifade etti.