Karaman’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, düzenlenen törenle kutlandı. Coşkuyla kutlanan törende, gençlerin ve çocukların hazırladıkları gösteriler katılımcılardan büyük alkış aldı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 104. Yıldönümü kutlamaları ilk olarak Cumhuriyet Parkı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı. Törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Çelenk sunma töreninin ardından gençlik yürüyüşü düzenlendi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünden başlayan Gençlik Yürüyüşü, Molla Fenari Caddesi istikametinden Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sona erdi.

Burada ki törende Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Gençlik Merkezi gönüllü gençlerinden Mislina İnce tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Konuşmanın ardından yine Gençlik Merkezi üye gençlerinden Fatma Berat Yavuz ve Aytekin Yılmaz tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu.

Okunan şiirlerin ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan wushu kung fu ve tekvando gösterileri izleyicilerle buluştu. Tekvando gösterilerinin sonunda Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’a Ay-Yıldızlı Türk bayrağı teslim edildi. Gösteriler Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisi ile devam etti.

Tören, ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında dereceye giren sporcuların ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Törene, Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, AK Parti Karaman Milletvekilleri Selman Oğuzhan Eser ve Osman Sağlam, CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, siyasi parti il başkanları, daire müdürleri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.