Karaman Drone Takımı, Yedikule Hisarı'nda düzenlenen “Drone Yarışları Zafer Kupası” yarışlarındaki performansı ile takdir topladı.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Fatih Belediyesi’nin ev sahipliğinde Tech Drone League ortaklığı ile Yedikule Hisarı'nda düzenlenen 1. Etap Drone Yarış Ligi’ne Hava Sporları Federasyonu Karaman temsilcisi Hüseyin Yamaç ve antrenör Ahmet Bilal Kıratlı eşliğinde hazırlanan Karaman drone takımı ilk kez katıldığı yarışlardaki performansı ile göz doldurdu.

Yedikule Hisarı'nda 100 sporcunun katılımıyla 2 gün süren 1. Etap yarışlarında Karaman drone takımından Ahmet Furkan Yavuz yarışları 13’ncü sırada tamamlarken, Emin Bekir Başaran 22’nci, Ahmet Bilal Kıratlı ise 27’nci sırada tamamladı.

Karaman drone takımı sporcularının katıldıkları ilk yarışlarda güzel bir performans sergilediklerini belirten Hava Sporları Federasyonu Karaman temsilcisi Hüseyin Yamaç, Hayyta Gençlik Spor Kulübü olarak drone branşında güzel bir yapılanma içerisinde olduklarını ve Karaman’ı drone yarışmalarında en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceklerini söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ise, Yedikule Hisarı'nda bu yıl ikincisi düzenlenen “Drone Yarışları Zafer Kupası” yarışlarında Karaman’ı başarıyla temsil eden Karaman drone takımını tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.