Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek amacıyla yürütülen “Anadolu’yuz Biz” projesi çerçevesinde Mersin’den Karaman’a gelen 33 gönüllü genç faaliyetlerine başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Anadolu’yuz Biz” projesi çerçevesinde Mersin’den Karaman’a gelen 17-23 yaş aralığındaki 33 gönüllü genç 3 gün boyunca Karaman’da sosyal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetlerinde bulunacak.

3 gün sürecek projeye koordinasyon toplantısı ile başlayan gönüllü gençler, projenin ilk günü şehitlik ve valilik ziyareti gerçekleştirdi. Garnizon ve polis şehitliğini ziyaret eden gençler dualar ederek, şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktılar. Daha sonra Valilik ziyareti gerçekleştiren gönüllü gençler, Karaman Valisi H.Engin Sarıibrahim ile Yunus Emre Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek’in de katıldığı ziyarette Vali H.Engin Sarıibrahim Mersin’den gelen 33 gönüllü genci ağırlamaktan duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

9 Nisan Cumartesi günü Millet Bahçesi’nde çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenleyecek gönüllü gençler, 10 Nisan Pazar günü yapılacak değerlendirme toplantısının ardında kentten ayrılacak.