Karaman bisiklet takımı sporcularından Mustafa Kemal Gündoğdu, Konya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası 2. Etap Puanlı Yol Yarışlarında ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Bisiklet Federasyonu 2024 yılı faaliyet programında yer alan ve Konya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası 2. Etap Puanlı Yol Yarışlarına antrenörler Hasan Duman ve Emre Öner eşliğinde 5 kategoride katılan Karaman bisiklet takımı U17 erkeklerde mücadele eden Mustafa Kemal Gündoğdu ile madalya kürsüsünde yer almasını bildi. Yol yarışlarında ikinci olarak gümüş madalya kazanan Gündoğdu, kriteryum yarışlarında ise dördüncü sırada yer aldı.

Yine Karaman ekibi sporcularından U17 erkeklerde Emre Güneş onuncu, İbrahim Erhan Cihan onbirinci, genç erkeklerde Enes Aydın onuncu, U15 kadınlarda Erva Zenginoğlu altıncı, U15 erkeklerde Veli Sarı dokuzuncu olurken, U12 takım klasmanında Karaman Atak İzcilik Kulübü dördüncü oldu.

Karaman bisiklet takımının yeni sezonda güzel bir ivme yakaladığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz, Konya’da düzenlenen yarışlarda gümüş madalya kazanarak madalya kürsüsünde yer alan Mustafa Kemal Gündoğdu’yu tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.