Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı kız ve erkek yurdunda barınan üniversite öğrencileri Ramazan ayında yaptıkları faaliyetlerle gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı kız ve erkek yurdunda barınan üniversite öğrencileri düzenledikleri etkinliklerle iyilikte yarışmaya devam ediyor. Yardımlaşma ve dayanışma duygularının yoğunlaştığı Ramazan ayında kolları sıvayan gönüllü gençler, hem kendi aralarında hem de çevrelerindeki ihtiyaç sahiplerine destek olmak için çeşitli faaliyetler düzenliyorlar.

Kız ve erkek yurtlarında barınan gönüllü gençler etkinlikler kapsamında vatandaşlarında yardımlarıyla hazırladıkları ramazan kolilerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor. Yaşlı vatandaşları da ziyaret eden gönüllü gençler, ev ihtiyaçlarını karşılayarak ev temizliğine yardımcı oluyorlar. Şehit ailelerini de unutmayan gençler, her hafta bir şehit ailesini ziyaret ederek birlikte iftarlarını açıyorlar ve hayır dualarını alıyorlar.

Ramazan ayını iyilikle ve dolu dolu geçirdikleri için mutlu olduklarını belirten gönüllü gençler, “Her yıl olduğu gibi bu yılda yurtlarda barınan gönüllü arkadaşlarımızla birlikte iyilik hareketinde bulunmak istedik. Arkadaşlarımızla birlikte yaşlılarımızı ve şehit ailelerimizi ziyaret ettik. Onların yalnız olmadıklarını ve biz gençlerin onların her zaman yanlarında olduğunu belirttik. Yaşlı vatandaşlarımızı ziyaret ederek, iftar sofralarına konuk olduk arkadaşlarımız birlikte evlerini temizledik. Etkinliklerimiz ramazan ayı boyunca devam edecek” şeklinde konuştular.

GSB Karaman Yurtlarında barınan gönüllü öğrencilere hassasiyetlerinden dolayı teşekkür eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz, “Yurtlarımızda barınan öğrencilerimiz, Ramazan ayında sadece kendi ibadetlerini yerine getirmekle kalmayıp aynı zamanda çevrelerine yardım eli uzatıyorlar. İyilikte yarışarak toplumda olumlu bir etki yaratan gençler, Ramazan'ın ruhunu yaşayarak insanlar arasındaki kardeşlik bağlarını güçlendiriyorlar. Bu örnek davranışlar, toplumun genç nesle duyduğu güveni ve umudu artırıyor.”