Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın özel eğitim öğrencilerine yönelik "Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesinin ikinci etabı Karaman’da başladı. Proje kapsamında spor malzemesi dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen "Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesinin ikinci etabı Karaman’da başladı.

Proje çerçevesinde Özel Eğitim Anaokulunda spor malzemesi dağıtım töreni düzenlendi. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Bekir Baynal, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Akgündüz, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Spor malzemelerinin Karaman’da 5 okula teslim edileceğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz, “Spor Aşkı Engel Tanımaz” projemizin bu yıl ikinci etabını başlatmış bulunmaktayız. Karaman Özel Eğitim Anaokulunda düzenlenen törenle öğrencilerimize spor malzemelerimizi dağıttık. Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan gelen spor malzemelerimizi diğer kalan okullarımıza da dağıtmaya devam edeceğiz. Ülkemiz özellikle paralimpik ve engelli sporlarında önemli hamleler yaptı. Proje kapsamında dağıtılan bu malzemelerde başarılı sporcularımızın yetişmesinde önemli katkı sağlayacaktır” dedi.

Özel eğitim öğrencilere desteklerinin devam edeceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ise, “Eğitim, her bireyin yaşamında önemli bir yer tutar. Ancak özel eğitim öğrencilerimiz için bu önem, daha da büyüktür. Onların hayatlarına dokunmak, onlara umut olmak, onların potansiyellerini keşfetmelerine ve gelişmelerine katkıda bulunmak, bizim en temel görevlerimizden biridir.” dedi.

“Spor, sadece bedensel sağlık için değil, aynı zamanda sosyal etkileşim, özgüven ve disiplin gibi önemli değerleri de içinde barındırır.” diyen İl Müdürü Çalışkan, “Bu malzemeler, özel öğrencilerimizin spor yapma imkânlarını artırarak, daha sağlıklı ve mutlu bireyler olmalarına yardımcı olacaktır. Öğrencilerimizin kendilerine olan güvenlerini artırmalı ve onların spora olan ilgilerini pekiştirecek olan malzemelerin temini için Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Bey’e şükranlarımı sunuyor, bu anlamlı etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Özel eğitim öğrencilerinin gönüllerince eğlendiği programda Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ayrıca öğrencilerle yakından ilgilenerek mutluluklarına ortak oldu.

Program, spor malzemelerinin dağıtımının ardından günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.