Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar-Gençler Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası 10 takımda 120 sporcunun katılımıyla başladı.

Okul sporları faaliyetleri kapsamında birçok branşta Türkiye şampiyonasına ev sahipliği yapan Karaman’da bu kez oturarak voleybol Türkiye finali heyecanı yaşanıyor. Yıldızlar ve gençler kategorisinde 10 takımdan toplam 120 sporcunun birincilik mücadelesi vereceği şampiyona Yunus Emre Spor Salonu’nda düzenlenen açılış seremonisinin ardından başladı.

OTURARAK VOLEYBOL TÜRKİYE ŞAMPİYONALARI 5 YILDIR KARAMAN’DA YAPILIYOR

Özellikle son yıllarda oturarak voleybol branşında büyük bir atak yapan Karaman, Türkiye şampiyonalarında ev sahipliğini bırakmıyor. Bu yıl 5’ncisi düzenlenen şampiyonada 10 takımdan 5’ini ise yine Karaman takımları oluşturuyor.

Karaman’ın oturarak voleybol branşında başarı çıtasını her geçen gün yükselttiğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz, “Öncelikle böyle bir şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Karaman olarak oturarak voleybol branşında güzel bir konuma geldik. Süper lig ve 1. Lig’de mücadele eden 2 takımımız var. Ayrıca milli takımda da 7’si erkek 6’sı kadın olmak üzere 13 sporcumuz yer alıyor. İnşallah bu güzel istatistikler her geçen gün daha da iyiye gidecek. Okul sporları kapsamında bugün ilimizde başlayan şampiyonada ise tüm antrenör, sporcu ve hakemlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Gençler kategorisinde 4, yıldızlar kategorisinde 6 takımın madalya mücadelesi verdiği şampiyona, 22 Mayıs Çarşamba günü yapılacak final karşılaşmalarının ardından sona erecek.