Karaman küçük kızlar atletizm il karması takımı, Ankara’da düzenlenen TAF Küçükler Takım Şampiyonası’nda dördüncü olarak Sivas’ta düzenlenecek finallere katılmaya hak kazandı.

Türkiye Atletizm Federasyonu 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Ankara’da düzenlenen TAF Küçükler Takım Şampiyonası grup yarışmalarına atletizm antrenörleri Mevlüt İnanır, Mücahit Hamza Küçük, Melihşah Katman ve Zuhal Kaya eşliğinde kızlar ve erkekler kategorilerinde katılan Karaman ekibi, takım yarışmalarında küçük kızlarda dördüncü olarak 9 Temmuz 2024 tarihinde Sivas’ta düzenlenen finallere katılmaya hak kazandı.

Yarışmalarda ferdi kategoride mücadele eden Karaman ekibi sporcularından Muhammed Kerem Akkuş 60 metre ve 1000 metre yarışlarında altın madalyanın sahibi olurken, Ayşe Rüveyda Özdemir 60 metre engelde bronz madalya, Demet Serçeli yüksek atlamada gümüş madalya, Melek Haydari’de 800 metre yarışlarında gümüş madalyanın sahibi oldu.

TAF Küçükler Takım Şampiyonası grup yarışmalarında dereceye giren sporcuları tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz, Sivas’ta düzenlenecek finallerde antrenör ve sporculara başarılar diledi.