Oturarak Voleybol Erkek A Milli Takımı, Slovenya’da düzenlenecek Milletler Ligi Şampiyonası’nın hazırlıklarına Karaman’da devam ediyor.

Oturarak Voleybol Milletler Ligi Şampiyonasına hazırlanan ve sezonun ilk kampı için Karaman'da toplanan Oturarak Voleybol Erkek A Milli Takımı, Başantrenör Aziz Hopyar ile yardımcı antrenörler Erhan İşci ve Tarık Çoban eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor. Yunus Emre Spor Salonu'nda 14 sporcuyla hazırlıklarını sürdüren milli takımda ise moraller yerinde.

Verimli bir kamp süreci geçirdiklerini belirten Başantrenör Hopyar, “Oturarak voleybolun şehri Karaman’da kamp yapma kararının ne kadar doğru olduğunu kamp döneminde çok rahat gördük. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bizler için seferber oldu ve iyi bir kamp dönemi geçirmemiz için ellerinden gelenin fazlasını yapıyorlar. Çalışmalarımız günde çift antrenman olarak devam ediyor. Sabah antrenmanında teknik çalışmalar akşam ise rakiplerin analizi yapılarak taktik çalışması yapıyoruz. Şampiyonada ev sahibi Slovenya, İtalya, Macaristan, Letonya ve Hollanda ile karşılaşacağız. Karaman’da kazandığımız moral ve motivasyon ile Slovenya’da yapılacak olan milletler liginde şampiyon olarak istiklal marşımızı okuyacağımıza canı gönülden inanıyorum. Sporcularımız da koyduğumuz hedeflerin farkındalar ve bu doğrultuda çalışmalarına devam ediyorlar. İnşallah milli takım olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi.

Oturarak Voleybol Erkek A Milli Takımını Karaman'da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz’de kamp dönemi boyunca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak milli takımın verimli bir kamp dönemi geçirmeleri için canla başla çalıştıklarını belirterek, Slovenya’da düzenlenecek şampiyonada milli takıma başarılar diledi.

Karaman'da devam eden Oturarak Voleybol Erkek A Milli Takım Kampı, 21-26 Haziran tarihleri arasında yapılacak ikinci kamp döneminin ardından sona erecek.