Karaman’ın gelecek vadeden sporcularından Görkem Arıkan, İzmir’de düzenlenen U18 Balkan Şampiyonası seçme yarışmalarında altın madalyanın sahibi olarak milli takım kadrosunda yer aldı.

Türkiye Atletizm Federasyonu 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve İzmir’de düzenlenen U18 Balkan seçme yarışmalarına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü atletizm antrenörü Melihşah Katman eşliğinde hazırlanan Görkem Arıkan, 1,91’lik derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu. Enka Spor Kulübü ve aynı zamanda Karaman Sporcu Eğitim Merkezi sporcusu olan Arıkan elde ettiği bu başarı ile 6 Temmuz’da Slovenya’da yapılacak U18 Balkan Şampiyonası’nda milli takım kadrosunda yerini aldı.

Milli formayı ilk defa terleteceği için heyecanlı ve gururlu olduğunu belirten Arıkan, “Benim ve kariyerim için heyecan dolu bir yarışma oldu. Elde ettiğim bu başarı ile ilk defa milli takım formasını terleteceğim için heyecanlıyım. İnşallah kamp sürecini en iyi şekilde geçirerek ay-yıldızlı bayrağımızı Slovenya’da dalgalandırmak istiyorum. Bu süreçte üzerimde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Görkem Arıkan’ın başarısıyla gurur duyduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz ise, “Uzun zamandır Görkem Arıkan’ın başarılarıyla gurur duyduk. Çalışmalarının ve azminin karşılığını İzmir’de düzenlenen yarışmalarda milli takıma girerek almış oldu. Bu sporcumuz için bir başlangıç. İnşallah daha büyük başarılarla ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil edecektir.”