Karaman kuraş takımı sporcularından Melih Eren Kayış, Muğla’da düzenlenen Yıldızlar Kuraş Türkiye Şampiyonasında 34 kilo erkeklerde bronz madalya kazanarak Türkiye üçüncüsü oldu.
Bölgesel Yol Yarışları 3. Grup etabı 26 Temmuz 2024 Cuma günü Karaman’da yapılacak.
Karaman bisiklet takımı sporcularından Veli Sarı, Erzurum’da düzenlenen Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonasında U15 erkeklerde altın madalyanın sahibi olarak Türkiye şampiyonu oldu.
Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü paten takımı sporcuları, Kayseri’de düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Günü Tekerlekli Paten müsabakalarında 10 altın, 3 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 17 madalya kazandı.
Karaman’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında masa tenisi turnuvası düzenlendi.
Karaman’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 8. yılı anma etkinlikleri kapsamında Sancak Koşusu düzenlendi.
Karaman atletizm takımı sporcularından Tuana Acaruygun, Sporcu Eğitim Merkezleri Türkiye Finali yarışmalarında 1 altın, 1 gümüş madalya kazanarak, sporcu eğitim merkezine girmeye hak kazandı.
Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü paten takımı sporcularından Büşranur Kartop, Kocaelin’de düzenlenen Tekerlekli Paten 1. Etap turnuvasında 1 altın ve 1 gümüş madalya kazandı.
Karaman’ın ulusal badminton hakemlerinden Gökhan Kaya, İstanbul’da yapılacak “İSTANBUL U17 OPEN 2024” uluslararası turnuvada görev yapacak.
Karaman atletizm takımı, İzmir’de düzenlenen Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda 1 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya ile toplamda 5 madalya kazandı.
Karaman bisiklet takımı, Sivas’ta düzenlenen Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası’nda U12 erkekler kategorisinde takım üçüncülüğü elde etti.
Edirne’de düzenlenen Avrupa Kuraş Şampiyonası’nda madalya mücadelesi veren Karamanlı sporcular şampiyonada 7 kürsü yaparak büyük bir başarıya imza attı.
Karaman bisiklet takımı sporcuları Erzincan’da düzenlenen XCP Dağ Bisikleti yarışlarını 4 madalya ile tamamladı.
Karaman’ın gelecek vadeden sporcularından Görkem Arıkan, Spor Toto U18 Kulüpler Ligi Türkiye Şampiyonasında yüksek atlamada 1.96’lık derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu.
Karaman kuraş takımından 7 sporcu ve 1 antrenör, kuraş milli takım kampına davet edildi.
Oturarak Voleybol Erkek A Milli Takımı, Slovenya’da düzenlenecek Milletler Ligi Şampiyonası’nın hazırlıklarına Karaman’da devam ediyor.
T.C. Gençlik ve Spor Bakanı